Profesjonalny zakład pogrzebowy

W tych trudnych chwilach możesz na nas liczyć.

Poznaj nas bliżej

W tych trudnych chwilach odciążamy rodzinę oraz bliskich zmarłej osoby oferując kompleksowe usługi, które pozwalają zorganizować godną uroczystość pogrzebową

Zajmujemy się całodobowym przewozem ciał do naszej chłodni z każdego miejsca na terenie powiatów limanowskiego oraz nowosądeckiego. Zajmujemy się również dopełnianiem wszelkich formalności z instytucjami takimi jak ZUS/KRUS/USC.

Poznaj nas bliżej

Dbamy o uroczyste i godne pożegnanie zmarłego. Możecie Państwo liczyć na nasz profesjonalizm, udzielimy pomocy w kwestiach formalnych, organizacyjnych oraz w wyborze odpowiednich akcesoriów pogrzebowych.

Poprzez indywidualne podejście wspieramy rodziny i przyjaciół tych, których niestety nie ma już z nami.

Poznaj nas bliżej

Nasza firma należy do Krakowskiej Kongregaci Kupieckiej , Królewskiego Miasta Krakowa która założona została w 1410 roku, za panowania króla Władysława Jagiełły 25 lutego 1410 r.

Od najwcześniejszych lat jej działalność i kompetencje wyznaczane są słowami roty prastarej przysięgi, królewskimi przywilejami, późniejszymi uchwałami i rozporządzeniami. Niewiele jest w Polsce związków i stowarzyszeń o tak bogatym rodowodzie. Kongregacja trwała przez wieki, chlubiąc się nazwiskami słynnych krakowskich kupców i restauratorów.

Oferta

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama trumien do pochówku, a także trumien kremacyjnych. Najczęściej wykonane są one z drzew dębowych i sosnowych. Wszystkie trumny znajdujące się w naszej ofercie posiadają bogate wykończenia, charakteryzują się szeroką kolorystyką i wykończeniami lakierniczymi.

Porady

Co zrobić w przypadku gdy zmarła bliska nam osoba? Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy poradnik , za pomocą którego krok po kroku przeprowadzimy przez wszystkie formalności w tym trudnym dla Państwa czasie.

Dom

Gdy osoba zmarła w domu, należy niezwłocznie wezwać lekarza rodzinnego, bądź pogotowie i powiadomić o zgonie. Po przyjeździe na miejsce, jeśli jest to pogotowie, lekarz stwierdzi zgon, po czym wypisze kartę informacyjną, z którą trzeba udać się do lekarza poradni rodzinnej. Jedynie posiadanie takiej karty upoważnia nas jako Zakład Pogrzebowy, do odebrania zwłok z domu, po czym następują dalsze czynności związane z pochówkiem, o których dowiecie się Państwo po naszym przyjeździe.

Gdy otrzymacie już Państwo kartę zgonu wydaną przez lekarza rodzinnego, wówczas należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie urzędnik wyda Akt Zgonu oraz 3 odpisy.

Szpital

Gdy osoba zmarła w szpitalu, należy odebrać kartę zgonu wypisaną w szpitalu i udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieście, gdzie dany szpital się znajduje, po czym urzędnik wyda Akt Zgonu oraz 3 odpisy.

Poza domem/wypadek

Gdy osoba zmarła poza domem lub w czasie wypadku. Do wypadków lub zgonów w miejscach poza szpitalem i domem rzeczą naturalną jest, że przyjeżdża pogotowie oraz zakład pogrzebowy. Firma pogrzebowa, która przyjeżdża na miejsce wypadku, gdy stwierdzono zgon ma podpisaną umowę na przewóz zwłok z prokuraturą. Nie oznacza to, że ona musi wykonywać pochówek.

W przypadku zgonu poza domem oraz wypadków konieczne jest wykonanie sekcji zwłok, która zlecana jest przez prokuraturę. W takiej chwili należy czekać. Jest to bardzo nieprzyjemny i trudny moment, bo zwykle rodziny do końca nie wiedzą co się dzieje oraz kiedy zobaczą ciało bliskiego. Jeśli mają Państwo pytania w tak trudnych chwilach, proszę do nas dzwonić, postaramy się telefonicznie Państwa uspokoić i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was pytania.

Dopiero, kiedy dostaną Państwo telefon, że ciało zmarłego jest do odebrania, możemy podjąć działanie. Transportujemy zmarłego do chłodni oraz przygotowujemy do pochówku, a z Państwem załatwiamy wszelkie formalności i na bieżąco informujemy o podejmowanych działaniach.ywilnego w mieście, gdzie dany szpital się znajduje, po czym urzędnik wyda Akt Zgonu oraz 3 odpisy.

Dokumenty które musisz posiadać

Aby zlećić nam zorganizowanie pochówku, należy
przygotować:

Opis skruconego aktu zgonu.

Dowód osobisty osoby zlecającej pochówek (tej na którą będą sygnowane formalności).

Legitymację emeryta/rencisty osoby zmarełej, bądź zaświadczenie o zatrudnieniu z zakładu pracy osoby zmarłej. W przypadku gdy osoba zmarła nie była ubezpieczona świadczeniami ZUS/KRUS, ani nie pracowała, należy dostarczyć własny numer świadczenia, badź zaświadczenie, o ubezpieczeniu z zakładu pracy osoby zlecającej pochówek.

NASI PARTNERZY

grabarz
grabarz
zaklad kamieniarski
grabarz

Kontakt

kontakt

Limanowa

ul.Piłsudskiego/przystanek szpital

34-600 Limanowa

669 994 088

Nawojowa

Budynek GS

33-335 Nawojowa

669 994 088